Vasaros džiaugsmas - pajūris. Ir kaip gi be asmenukių ar profesionalios fotosesijos prie jūros.


Štai keletas dalykų, kuriuos verta žinoti fotografuojantis pajūryje, nesvarbu ar tai darote patys, ar su profesionalo fotografo pagalba. Ši informacija pravers ieškantiems ne tik emocionalių, bet ir estetiškų nuotraukų.


Laikas

Visų pirma atkreipkite dėmesį į laiką kada fotografuojate. Pačios gražiausios, šilčiausios, kitaip tariant minkščiausios nuotraukos gausis paveiksluojantis saulėlydžio metu, dar kitaip vadinant, auksinės valandos bėgyje. Kuomet saulutė leidžiasi į jūrą, ji minkštai apšviečia mūsų veidus, leidžia pilnai atmerktomis akimis stebėti gamtos grožį ir, žinoma, nuotraukose nebūsite primerkę akis, nes stipriai spigina saulė. Jei tokios galimybės neturite, rinkitės ankstyvą rytą, kuomet saulė dar ne tokia kaitri. Jei ir ankstyvo ryto galimybės neturite, o turite tik dienos metą - ieškokite šešėlio kopose ar tarp medžių.


Foto kampas

Labai svarbu, jei fotografuojate žmones, kad jie būtų atsisukę į saulutės pusę. Taip saulės šviesa apšvies visą veidą , nes tai iškalbingiausia žmogaus kūno dalis. Nebent ieškote meniško foto kampo ir norite fotografuoti tik siluetą. Fotografuodami patys įsitikinkite, kad saulė šviečia ne jums į objektybą, o šviečia jums už nugaros. Taip išvengsite išdegintų nuotraukų ir peršviesto objekto. Atkreipkite, kuomet fotografuojate horizontą (jūrą, dangų) įsitikinkite, kad horizontalios susikirtimo linijos tiesios. Mat labai keista žiūrėti foto, kuriose jūros ir dangaus susikirtimas pasviręs į vieną ar į kitą pusę, tai tiesiog prieštarauja fizikai.

Spalvos, drabužių deriniai

Ruošdamiesi tiems gražiems foto kadrams pajūryje pagalvokite apie aprangą ir spalvų derinius. Jei esate vienas asmuo, kiek lengviau, jei esate pora, šeima, draugių kompanija teks pasiderinti vieniems prie kitų ir pritaikyti keletą stiliaus taisyklių.

Visų pirma rinkitės natūralaus audinio drabužius - linas, medvilnė, šilkas. Nesirinkite įmantrių, blizučiais ar stipriai detalėmis apkrautų drabužių. Čia juk svarbiausias esate Jūs ir emocija, ne drabužis. Drabužis turi būti laisvas, nevaržantis judesių, spinduliuojantis patogumu, atostogomis, laisve.

Rinkitės vienspalvius drabužius, venkite per daug ryškių spalvų. Nedėvėkite oranžinės, raudonos, rožinės spalvų. Puikiai tinka pastelinės spalvos, balta, melsva, žalia, rusva. Vakarėjant ir kuriant meniškus portretus - juoda.

Pajūrys kviečia Jus bėgioti smėliu, per bangas, tad būkite basi. Moterims patartina dėvėti sukneles ar sijonus, taip patogiau bus šokinėti per bangas.


Papildomos detalės, scenarijus

Ruošdamiesi fotosesijai pagalvokite ir apie papildomas detales. Tokias kaip skrybėlė, skara, natūralūs papuošalai, plunksnos auskarai. Ir verta pagalvoti apie scenarijų, kad nuotraukose jaustųsi istorija. Gal pagalvokite apie piknik temą, tam reikės pleduko, keletos pagalvių, braškių induko, prancūziškų ragelių. Jei Jūsų tarpe yra vaikai - jiems paimkite smėlio žaislų, kriauklyčių, kankorėžių, jūros vandens nugludintų medžio šakų.

Turėdami ką veikti net nesuprasite kaip greitai prabėgo paveikslavimosi laikas ir nuotraukos bus su istorija, o ne statiškos ir be emocijos.

Žaiskite, juokitės, taškykitės vandeniu, statykite smėlio pilis, ieškokite gintarų, kriauklyčių - taip turėsite pačias gražiausias emocijas.


Vieta

Ieškodami vietos fotosesijai paeikite tolėliau nuo pagrindinių paplūdimių, kad išvengtumėte žmonių srauto ir papildomų detalių, tokių kaip stulpai, persirengimo kabinos, lauko barai. Ieškokite nuošalios vietos, aukštesnių kopų, įtekančio upelio, smėlio salelės. Jei esate su gyvūnais - žinote, ne visi paplūdimiai leidžia vestis augintinius, tad atkreipkite į tai dėmesį.Ko tikėtis iš profesionalios fotosesijos

Draugaujantiems profesionalios fotosesijos metu su manimi, pasirūpinu parinkta fotosesijai vieta, mini dekoracijomis piknik tema ir natūralių gamtos priemonių krepšeliu (kankorėžiai, šakos, kriauklytės). Draugausime apie valandą. Po fotosesijos, 10 dienų laikotarpyje, Jus pasieks online formatu 30 nuotraukų galerija, kuria galėsite dalintis su artimaisiais. Galerija aktyvi 3 mėnesius. Nuotraukos paruošiamos jpg formatu ir rasite spaudai tinkamą formatą, bei web-soc tinklams pritaikytą formatą. Nuotraukas lengvai parsisiųsite pas save, dviejų paspaudimų pagalba. Papildomai galiu parengti foto vizualizaciją spaudai ir nuotraukų dėlionę, kuria galite pasipuošti namų sienas. Taip pat galima pasigaminti ir foto žurnalą.