Karjeros posūkiai

Tu niekada nežinai kur būsi po savaitės, po metų. Gali turėti viziją, bet galutinio taško - ne. Kiekvienoje dienoje mus supa daugybė pasirinkimų - vieni, siųsti kaip išbandymas, kiti - vedantys į gausą. Baigus medicinos studijas ne visada juk tik medike ir dirbsi, o gal užsimanysi tapti puikia tattoo meistre, kaip kad Agnė Andruška. Visi gyvenimo posūkiai, sprendimai, atsitiktiniai įvykiai turi įtakos šios dienos realybei.

5 metus atgal turėjau visiškai kitokius planus asmeninės karjeros posūkiuose. Bet gyvenimas žino geriau nei, kad aš. Aš tik dalis proceso, bet ne sprendėjas.

Šiandien su šypsena prasuku savo praeitį ir suvokiu, kad jei nebūčiau buvusi ten, nebūčiau atradusi stiprybių būti čia - šiandienoje.

Tų dienų patirtys augino mano estetinį skonį, leido pažinti - o ko nori moterys, suvokti, kad daugiau yra mažiau, matyti kitų akimis.

Šiandien noriu papasakoti apie veiklą ir smagius užkulisius, kuomet buvau "Wolford" prekės ženklo atstove Lietuvoje.

Mažiau yra daugiau

Prisilietus prie prabangaus ir vertinančio natūralumą prekės ženklo, pradedi vertinti ne blizgučius, ne daugybę detalių, ne kiekį, o kokybę ir grynumą. Tai ne tik apie išorę, tai apie vidų - kuo mes gyvename.

Kas yra shopoholizmas? Gydytojų ir mokslininkų kalboje shopaholizmas vadinamas gražiuoju žodžiu oniomanija. Šis apibrėžimas kilęs iš graikiškų žodžių „onius“ – „parduodu“ ir „mania“ – „beprotybė“. Taigi problema yra neracionalus noras ką nors nusipirkti. Tuo pačiu apsipirkimo mėgėjas nekelia klausimų apie pirkimo tikslingumą, reikalingumą, jam patinka pats pirkimo procesas. Jį lydinčios teigiamos emocijos tampa savotišku narkotiku, nuo jų išsivysto priklausomybė. Pirkiniais mes bandome slopinti savo skausmą, projektuoti save kitokia, kokia nesame, o norėtume būti.

Savo kelyje tokių žmonių sutikau ne vieną ir ne penkis.

Psichologijos studijos ir glaudus darbas su moterimis davė daug įžvalgų, kurias taikau šiandieninėje veikloje. Su džiaugsmu stebiu, kaip mane pasirinkusios klientės ar prekės ženklai - kalba minimalizmo kalba, tai reikšia - mes pradedame suvokti, kad vertingiau parodyti save unikalų, o ne į daug papildomų detalių supakuotą gražų saldainį.

Planuojant fotosesiją nereikia daug skirtingų, ryškių, akį atitraukiančių drabužių ar aksesuarų. Jei fotosesija skirta Jums - kaip asmeniui - vertybė yra pats žmogus ir Tau pakaks vienų baltų marškinių. Nereikia į fotosesiją temptis papuošalų lagaminėlio, visos batų spintos, tuo labiau, išleisti krūvos pinigų naujiems drabužiams. Kalbame apie Tave, ne apie blizgučius.


Atstovaujant šį prekės ženklą teko glaudžiai dirbti su daugybe mados industrijos atstovų. Dizaineriais, stilistais, nuomonės formuotojais, moteriškais mados žurnalais, fotografais, teatrais, prekybos centrais: Agnė Gilytė, Agnė Jagelavičiūtė, Deimantė Kazėnaitė, Agnė Kuzmickaitė, Natalija Bunkė, Oksana Pikul-Jasaitienė, Milita Daikerytė, KristiAna, Hublot, Aukso centras, IKONA, Moteris, Lamų slėnis.

Partnerio statusu dalyvaudavome mados pasirodymuose. Vienas ryškiausių Juozo Statkevičiaus šou.

Žmonės

Turėjome progos pasipuikuoti "Žmonės" viršelyje ir aprengti žymias moteris, kurios aktyviai formavo mūsų visuomenės nuomonę savo pasirinkimais, pasisakymais. Turėjome gilią mintį su šiuo viršeliu - nuomonės formuotojas aprengėme kūną formuojančiais "Wolford" apatinukais. Buvo šauni patirtis ne tik dalyvauti visame procese (atrankos, drabužių derinimas, fotosesijos), bet ir stebėti visuomenės reakciją viršeliui pasirodžius.

O kiek gražių vizualų sukūrėme su Asta Valentaite. Asta buvo Wolford ženklo ambasadorė. Žmogų šiai pozicijai rinkomės labai atsakingai ir tikiu, kad labai taikliai. Su Asta kūrėme daug projektų, kuriais visuomenei norėjome ištransliuoti skirtingas žinutes. Dalis projektų buvo skirta visiems gerai suprantamoms progoms, kaip mamos diena, moters diena, meilės diena. Kiti projektai buvo daugiau asmeniški su galimybė kurti.

Dirbome su puikiais mados fotografais Tomas Kauneckas, Gediminas Žilinskas, tačiau turiu pastebėti, kad auditorija labiau myli organines nuotraukas, tas kurios "gyvos" ir su savo netobulumais.

Skatinu pamesti perdėto retušo naudą ir kalbėti tikra kalba, pamatykite skirtumą patys, padarykite eksperimentą. Įkelkite tobulai nugludintą nuotrauką, kur, gal net savęs nematote. Ir nuotrauką su tikra emocija, ir tikra realybe. Stebėkite ką Jūsų auditorija pasakys, kaip ji reaguos.

O kas geriau žino kaip atrodyti jei ne Tu pati!

Mada tik diktuoja tendencijas, kad neužmiktume ir turėtume ką veikti, bet ką dėvėti, ir kaip atrodyti, geriausiai žinai Tu pati. Yra trys taisyklės kuriomis pati asmeniškai vadovaujuosi ir kuriomis pasidalinu su savo klientėmis, mat daugelis jų yra moterys.

  • Nesidėkite tų drabužių, kurie Jus varžo. Jei su švarku jaučiatės per daug griežtai, suvaržytais judesiais, nesirinkite jo net ir 10-čiai minučių, vardan puikaus kadro fotosesijos metu. Patikėkite, tas "nepatogu" jausmas, kuris guli jumyse puikiai matysis ir nuotraukoje.
  • Drabužių derinį lai sudaro maksimaliai trijų spalvų derinys. Tobuliausia dvi ir lai tai būna tinkančios Jums spalvos.
  • Tinkami apatinukai po drabužiu. Numeris vienas visų moterų spintoje, o ypač ateinant į fotosesiją - kūno spalvos apatinukai ir besiūlės kelnaitės. Išlipome iš 16-mečių amžiaus dėvėti rožinę ir nėriniuotą liemenėlę, kuria reiškėme paauglišką protestą. Esame asmenybės, kurios ne liemenėlės spalva ar "push up" dydžiu į save atkreipiame dėmesį. Atkreipkime dėmesį savo harmonija, vidiniu pasitikėjimu ir lai kalba mūsų akys, kūnas, pravertos lūpos.


Laida per Delfi TV su Agne Gilyte

Su Agne Gilyte turėjome švietėjiško pobūdžio laidą per Delfi TV, kur kalbėjome ne tik apie mados tendencijas tai kas arčiausiai moters kūno, bet ir apie asmeninius pasirikimus, apie nerašytas taisykles.

PATARIMAS - rinkitės Jūsų kūno spalvą atitinkančias pėdkelnes, rinkitės tas kuriose mažiau spandekso, rinkitės juosmenį nespaudžiančias pėdkelnes.

Jei į fotosesiją ar tiesiog vakarėlio metu, kur bus fotografuojama užsidėsite per šviesias ir dar blizgias pėdkelnes - papildomas retušas brangiai kainuos :). Jūsų kojos atrodys stambesnės ir gavusios dirbtinės šviesos (blykstę) gali išryškinti nelygumus, nors jų gal net ir neturite.

Man belieka padėkoti už tokį spalvingą ir kartu prabangų laikotarpį, kurio metu dažnai teko lankytis Austrijoje, semtis žinių apie prekinio ženklo identitetą, dalyvauti galybėje mokymų, susipažinti su žmonėmis, kurie kuria Wolford komunikacijos ir vizualizacijos planus pasauliniu mastu, bendrauti su kitų šalių atstovais ir diskutuoti - o ko nori jų aplinkos moterys.

Drąsiai galiu teigti jei nebūčiau buvusi ten, nebūčiau šiandien čia, o kur būsiu ryt - aš nežinau. Aš tik pasiimu su savimi visas savo patirtis ir jas taikau savo veikloje, kurdama vizualą kalbantį apie Jus.


Su meile tam ką darau,

Ugnė Helenė