Daugiau nei dešimt metų keliauju į Lefkadą pasikrauti naujos kūrybinės energijos.


Lefkada (Lefkas / Leukadė) sala, esanti Graikijoje, mane papirko natūralia gamta, kurioje randasi visko - kalnai, žydra jūra, žaliuojantys pušynai, baltų uolų skardžiai. Tai sala, kurioje rasite 4 gražiausi pasaulio paplūdimius - Kathisma, Egremni,Porto Katsiki, Milos. Egremni paplūdimys nuo  2015 iki 2021 buvo nepasiekiamas, kadangi vykęs žemės drebėjimas sugriovė tuometinius laiptelius. Tik 2021 m. buvo pastatyti nauji laipteliai ir ištiestas nuajas kelias. Norint pasiekti šį įspudingą paplūdimį turėsite įveikti 1,5 km. serpantininio kelio pėsčiomis ir per 400 laiptelių stačiu skardžiu. Vaizdas užgniaužia kvapą ne tik kad nuo nuovargio, bet ir nuo vaizdo.

Tiek rytinėje, tiek vakarinėje salos dalyje rasite daugybę laukinių paplūdimių, kurie tikrai Jus nustebins savo unikalumu.

Tai viena iš septynių Jonijos jūros baseine esančių salų. Šis salynas vadinamas Eptanisa. Aplink salą yra keletas mažų ar didesnių salelių, viena iš jų - Onasio sala, pavadinimu Skorpios. Čia dažna viešnia būdavo garsioji Maria Callas (operos dainininkė). Septynias Jonijos salas galima aplankyti jūrinio kelto pagalba. Pamatysite Zakintos, Kefalonia, Ithaka, Kerkyra, Paxos, Antipaxos ir, žinoma, Lefkada.

Lefkada tai antras pagal dydį privačių laivų uostas visoje Graikijoje. Daugiausiai laivų pamatysite Lefkados, Nidri ir Vasiliki miesteliuose. Jachtos užburia savo paslaptimi ir nuotykių skoniu. Išbandykite kada.


Kur vietiniai gyventojai suka apelsinų ir čiobrelių medų, kur auga figos, citrinos, alyvmedžių ir vynuogynų plantacijos. Kilometro aukštyje, kalnuose auginami vieni brangiausių lešių pasaulyje - Eglouvi. Čia gaminamas ir pats skaniausias Lefkada salamis.

Kur saulė šildo nuo ryto iki vakaro. Vienoje salos dalyje pasitinkame saulę, kitoje palydime.

Galėčiau pasakoti dienų dienas, bet lai mano pasakojimas būna vizualus.