Kuris laikas galvoje "sukasi" tema, kuria šiandieną noriu pasidalinti su Tavimi.
Kaip manai, kas vis tik yra - įvaizdinė fotosesija ir kam ji skirta?
Žemiau dalinuosi "sudedamosiomis dalimis" be kurių neįsivaizduoju sėkmingos fotosesijos.
Įvaizdinė fotosesija yra skirta sukurti stiprų, vizualiai patrauklų įvaizdį, kuris perteiktų tam tikrą prekės ženklo, verslo, veiklos, asmenybės istoriją, nuotaiką ar koncepciją, bei patrauktų žiūrovo akį.
VADINASI, NUOTRAUKA TURI BŪTI IŠKALBINGA.
Kaip tokias nuotraukas sukurti?
Štai pagrindinai ingridientai sėkmingai įvaizdinei fotosesijai:
1. Koncepcija ir tema:
Kiekviena įvaizdinė fotosesija prasideda nuo stiprios koncepcijos ar temos. Aš to ieškau per foto koučingą. Koncepcija ar tema padeda numatyti visą fotosesijos toną ir stilių. Kas tai galėtų būti?
Į viską žiūrėkite paprasčiau – temą padiktuoja Jūsų gyvenimas, vartojami produktai, vertybės, misija, pomėgiai.
2. Stilius:
Svarbu ne tik drabužiai ir “madingi” aksesuarai. Nors apie mados trumpą klyksmą ir įvaizdinę fotosesiją pakalbėsiu kitą kartą, bet noriu akcentuoti, kad visi komponentai turi harmoningai derėti tarpusavyje.
3. Vieta:
Ar tai bus studija, apartamentai, laukas, sodyba, knygynas, vieša erdvė kurioje vyksta fotosesija, turi atitikti pasirinktą koncepciją. Ne visuomet tinka foto studija, kaip ne visuomet tinka ir išpuoselėtas miesto parkas. Pasirinkta vieta žiūrovą turi šokiruoti arba sukelti jaukius prisiminimus, žądinti susitapatinimo jausmą.
4. Dekoracijos ir rekvizitai:
Tai nebylūs pagalbininkai, kurie taip pat svarbūs kaip ir pats fotografuojamas asmuo. Ar esate girdėję išsireiškimą “Dievas gyvena detalėse”, tad nenuvertinkite jų, dekoracijos ir rekvizitai daro nebylų darbą.
5. Kompozicija ir kadruotė:
Nuotraukos kompozicija ir kadruotė yra svarbios, norint sukurti stiprų vizualinį įspūdį. Bet kokiame kūrybiniame procese, ar tai fotosesija su žmonėmis, ar su daigtais visuomet planuojama, kaip objektai bus išdėstyti kadre, kokiais kampais bus fotografuojama ir kokios bus nuotraukų proporcijos. Priminsiu – visuomet laikomasi trijų tipų kadravimo – stambus planas, veiksmas ir portretai.
6. Emocijų perteikimas:
Įvaizdine fotosesija dažniausiai siekiama perteikti tam tikras emocijas ir nuotaikas, kurios atspindėtų prekės ženklo, asmens, veiklos koncepciją. Tai pasiekiama per anksčiau išvardintus aspektus plius tinkamų spalvų derinius, apšvietimą, ir kitas vizualines priemones.
7. Redagavimas ir post-produkcija:
Nuotraukų redagavimas yra svarbus žingsnis. Svarbu koks retušavimo stilius yra pasirenkamas, kokius spalvų tonus prigesiname, kokius paryškiname, nuotraukas darome šiltesnes ar šaltesnes, nes nuo to priklauso ir galutinė nuotraukos emocija.
Priminsiu dažnai kartojamą faktą – neredaguotos nuotraukos yra tik “žalia” medžiaga ir ji nėra viešinama.
8. Kūrybiškumas ir inovacijos:
Įvaizdinėse fotosesijose dažnai eksperimentuojama su vis naujomis idėjomis ir technikomis. Kūrybiškumas yra esmė, siekiant sukurti unikalų ir įsimintiną įvaizdį. Tad mažiau proto, daugiau širdies.
9. Pasakojimo elementas:
Dauguma įvaizdinių fotosesijų siekia pasakoti tam tikrą istoriją ar perduoti žinutę sekėjui, pirkėjui. Kiekvienas vaizdas yra dalis didesnio naratyvo, kuris turėtų būti lengvai suprantamas ir įtaigus. Ką turiu mintyje? Laikykitės savo pagrindinės misijos, vertybių visose įvaizdinėse fotosesijose. Taip Jus bus lengviau atpažinti.
Šie bruožai padeda sukurti įvaizdinę fotosesiją, kuri ne tik vizualiai patraukli, bet ir įtaigi, perteikianti norimą žinutę ar nuotaiką, o ne šiaip tik graži fotosesija.
Įvaizdinės fotosesijos yra ne tik estetinė, bet ir strateginė priemonė, kuri gali ženkliai prisidėti prie verslo sėkmės ir augimo.
Čia rasi kelis paslaugų pasiūlymus. Gal tai kvietimas pradėti kurti profesionalų vizualą?